BO w naszym mieście

Twój pomysł na nasze miasto!

Rusza czwarta edycja budżetu obywatelskiego Konstantynowa Łódzkiego, inicjatywy która w dwóch poprzednich edycjach cieszyła się bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców. 

Budżet Obywatelski 2017 to prawdziwy rekord aktywności obywatelskiej. 5257 głosujących, to o blisko 80% więcej niż w pierwszej edycji. Zagłosowało 35% uprawnionych do głosowania, dla porównania w tym roku w Krakowie frekwencja wyniosła zaledwie 7%, a w Katowicach 12,12%. Z 24 projektów poddanych pod głosowanie wygrało 8 i to one będą realizowane w 2017 roku.

W tegorocznej edycji pula środków przeznaczona na realizację zadań to 400 000 zł. Koszt szacunkowy zgłoszonego zadania nie może być wyższy niż ⅙ kwoty całego budżetu obywatelskiego. Składany projekt musi uzyskać poparcie co najmniej 10 osób.

To Państwo zgłaszając projekty, biorąc udział w głosowaniu aktywnie włączacie się w działania naszego konstantynowskiego samorządu. Twój projekt, twój głos – to pomysł na nasze miasto. Każdy z nas, mieszkaniec miasta, mamy prawo decydować o naszym najbliższym otoczeniu. I niech tak pozostanie!

Udostępnij ten artykuł